Nic tak nie poprawia samopoczucia w lecie jak kęs świeżego, soczystego owocu. Aromaty owocowe- jabłka, gruszki, porzeczki, wiśnie- kojarzą nam się z wypoczynkiem, beztroską, relaksem. To tłumaczy popularność perfum, wykorzystujących nuty owocowe.
Perfumy owocowe to zdecydowanie domena kobiet, chociaż wiele zapachów męskich docenia nuty świeżych owoców, chociaż stosuje je raczej jako dodatek podkreślający nuty główne, niż zasadniczy składnik kompozycji. Wynika to z faktu, iż delikatne, słodkie nuty nie kojarzą się zbytnio z biznesem; to nie elegancki styl pełen patosu- to raczej lekkie, zwiewne kompozycje. Dlatego w przypadku, gdy chcemy zostać odebrani jako osoby profesjonalne i godne zaufania- lepiej sięgnąć po cięższe, bardziej zdecydowane nuty. Jednak na codzienne, radosne okazje- zapach owocu jest idealny!
Najpopularniejsze zapachy owocowe to jabłko i gruszka. Są słodkie, aromatyczne i kojarzą się z dzieciństwem. Nie znaczy to jednak, że są jedynymi owocami występującymi w perfumach! Bardzo popularne są również wiśnie, brzoskwinie, porzeczki, czy truskawki- wszystkie słodkie, soczyste i orzeźwiające. Z bardziej ‘egzotycznych’ owoców- bez trudu możemy natrafić na nuty ananasa, mango, kiwi, czy liczi. Szczególnie to ostatnie pojawia się często w połączeniach owocowo-orientalnych. Co ciekawe, choć cytrusy również są owocami- ze względu na specyfikę ich zapachu zaliczane są one do całkiem oddzielnej rodziny zapachowej.
Podsumowując- nuty letnie to lekkie, orzeźwiające, nieco frywolne zapachy, idealnie nadające się na lato, czy nieformalne spotkania.

galax-sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here