Piaskownica

Dorośli z sentymentem wspominają piaskownice. Były to miejsca wspólnej zabawy dzieci z osiedla, czy jednego przedszkola. Wielogodzinne zabawy w piasku jak kopanie tuneli, stawianie babek, budowanie zamków, zostają w pamięci. Dzisiejsze piaskownice zmieniły swój wygląd, ale nadal przyciągają dzieci i rodziców z sąsiedztwa. Jaką piaskownicę wybrać do powstającego lub modernizowanego placu zabaw?

Piaskownica dawniej i dziś.

Najczęściej dawne piaskownice, były drewnianymi skrzyniami albo kwadratowymi betonowymi opaskami. Ich podstawowym zadaniem było zatrzymać piach w swoich granicach, nie pozwolić mu rozsypać się po całym podwórku. Jeżeli miały szerszy brzeg, zmęczone dziecko lub opiekujący się nim dorosły, mogło na nim usiąść. Czasami administrator uprzyjemniał najmłodszym zabawę, malując piaskownicę w przyjemny dla oka kolor.

Co się zmieniło? Oprócz piasku niemal wszystko. Przeglądając bogatą ofertę https://www.avisplacezabaw.pl/ można zauważyć, że materiałem stosowanym do budowy piaskownic jest najczęściej odporne tworzywo sztuczne albo drewno. Producenci placów zabaw starają się, by używany materiał był odporny na czynniki zewnętrze, wytrzymały i na długo zachowywał kolory. A dodatkowy, żeby wytwarzane z niego urządzenia mogły otrzymać wszelkiego rodzaju wymagane atesty.

Piaskownica – różne modele.

Piaskownica nie musi być jedynie kwadratową opaską. Producenci prześcigają się w ciekawych kształtach, innowacyjnych dodatkach i przyjemnych kolorach. Podstawowa piaskownica wykonana jest z drewna lub tworzywa sztucznego. Ma też kilka miejsc do siedzenia dla zmęczonych dzieci albo ich opiekunów. Można dobrać taką, by pasowała do serii produktów. Takie serie można znaleźć na stronach producentów.

Istnieje możliwość zamówienia piaskownicy zasuwanej. W ten sposób łatwo można zatroszczyć się o czystość piasku. Co ważne – odpowiedzialność za zamykanie i otwieranie piaskownicy mogą przejąć same dzieci. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania zasuwy jako siedziska. Ciekawym pomysłem jest też piaskownica z zadaszeniem, chroniącym przed ostrym słońcem oraz deszczem. Inwestując w budowę lub unowocześnienie placu zabaw, warto wybrać odpowiednią piaskownicę, która będzie dobrana do potrzeb dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here