Wycieczki - Grecja.

Polacy lubią podróżować za granicę. Co rok przybywa chętnych do wyjazdów na różne formy wypoczynku w różnych kierunkach. I choć tych kierunków wciąż przybywa, to od lat numerem jeden wśród kierunków ulubionych jest Grecja. Każdy rodzaj wypoczynku – wczasy czy wycieczki – Grecja oferuje w doskonałych warunkach i wysokim standardzie usług. Ten kraj od wielu dziesięcioleci rozwija swoją infrastrukturę turystyczną. Turystyka jest główną dziedziną gospodarki narodowej Greków i tym samym podstawowym źródłem ich utrzymania oraz zasilania kasy państwowej. Stwarzanie turystom jak najlepszych warunków jest więc uzasadnione ekonomicznie. Jednak poza racjami ekonomicznymi są również te wynikające z charakteru Greków. To ludzie bardzo otwarci, przyjaźni i gościnni. Nigdy nie traktują gości jako potencjalnych frajerów, których można wykorzystać finansowo. Przeciwnie – szanują i poważają każdego turystę, nawet jeśli podróżuje z plecakiem i nie zostawia wielkich kwot w hotelach czy punktach gastronomicznych.
Co decyduje o takiej popularności Grecji? Czynnikiem decydującym jest na pewno wspomniana wyżej bogata oferta noclegowa i gastronomiczna. Poza tym w Grecji jest zawsze gwarantowana bardzo ciepła, bezdeszczowa pogoda. Wykupując wczasy nad Bałtykiem możemy trafić na szarugę i niskie temperatury w środku lata. A nawet jeśli będzie tak upalnie jak przed rokiem, to niebezpieczne dla zdrowia sinice uniemożliwią nam kąpiel w morzu. W Grecji latem jest zawsze upalnie – bezchmurne niebo i ciepłe czyste morze zachęcają do wypoczynku.
Grecja Polakom wydaje się atrakcyjna również ze względu na jej przeszłość historyczną i pamiątki po niej. Na terytorium całego kraju, nawet w małych miejscowościach można znaleźć pamiątki architektoniczne po okresie kultury antycznej. Miłośnicy historii odwiedzają Ateny, Spartę, Olimpię, Korynt oraz wyspy: Rodos, Kretę, Kos, Zakyntos, Korfu. Wszędzie znajdują ruiny budowli, skanseny archeologiczne, bogato wyposażone muzea.
Greckie wakacje to również możliwość przeżycia przygody kulinarnej. Jeśli mówimy o diecie śródziemnomorskiej uznawanej za najzdrowszą dietę świata, to właśnie jest to kuchnia grecka. Ogromna ilość świeżych warzyw, ryb i owoców morza, serów i jogurtów, oliwek i tłoczonej z nich oliwy, mięsa jagnięcego, doskonałej jakości wina zapewnia doznania smakowe najwyższej klasy. Może warto wybrać się do Grecji na wczasy tematyczne połączone z nauką gotowania potraw kuchni greckiej? Wprawdzie możemy zakupić w marketach gotowe mrożone czy konserwowane w puszkach potrawy lub składniki potrzebne do ich wykonania, ale nic nie zastąpi smaku jedzenia przygotowanego z produktów świeżych, regionalnych, tradycyjnych.
Z wycieczki do Grecji warto przywieźć puszkę doskonałej oliwy, wino, oliwki w zalewie, suszone pomidory, zioła, miód tymiankowy a potem przygotowując potrawy z tymi produktami wspominać pobyt w Grecji.
Różnorodność kulturowa zależna od regionu jest tak wielka, że można zaplanować sobie Grecję jako miejsce urlopów na wiele kolejnych lat. Każda wyspa, każda miejscowość na kontynencie są niepowtarzalne i odmienne w swojej formie – wakacje w Grecji za każdym razem będą inne i nie znudzą się nam na pewno.

czas-wakacji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here