o przyśpiesza porost rzęs

Oczy są jednymi z pierwszych części ciała, na jakie zwraca się uwagę, patrząc na twarz innej osoby. Z tego powodu kobiety podkreślają je, by zdobyć zainteresowanie płci przeciwnej i poprawić swój wygląd. Na piękno oczu składa się jednak nie tylko sama tęczówka i pasujący do niej cień do powiek, ale i rzęsy, które stanowią naturalną oprawę dla oka. Jak zadbać o rzęsy, by przyśpieszyć ich porost i zagęścić ich linię?

Rzęsy – włoski o szczególnych wymaganiach

Zadaniem rzęs jest ochrona gałki ocznej przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, ziarenka piasku czy pyłki roślin. Gęste i długie rzęsy są również wyjątkowo ozdobą oczu oraz symbolem dobrego zdrowia. Wygląd włosków wokół gałki ocznej frapuje zwłaszcza panie, gdyż każda kobieta marzy o uwodzicielskim spojrzeniu. Aby je uzyskać, nie trzeba zakładać sztucznych rzęs – wystarczy odpowiednio dbać o naturalne włoski.

Długość, gęstość i grubość rzęs są zależne przede wszystkim od czynników genetycznych, jednak istnieją sposoby, by poprawić ich wygląd. Włoski wokół oczu potrzebują odpowiedniego odżywienia, dlatego powinno się stosować specjalne preparaty zwiększające długość i objętość rzęs. Najodpowiedniejsze w tym celu są specjalne odżywki do rzęs, które posiadają w swoim składzie substancje wnikające głęboko we włoski. Dzięki tym składnikom, rzęsy są pobudzane do wzrostu, stają się grubsze i ciemniejsze. Oprawa oczu staje się piękniejsza, a kobieta zyskuje na pewności siebie. Regularne nakładanie odżywki do rzęs trwale wydłuża włoski, dzięki czemu kobieta czuje się dobrze we własnej skórze, nawet gdy zrezygnuje z nakładania mascary.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Istnieją różne typy odżywek do rzęs. Nasze babcie powszechnie używały oleju rycynowego w celu wzmocnienia włosków wokół oczu, lecz ten sposób odchodzi do lamusa. Olej rycynowy może poważnie podrażnić gałkę oczną, dlatego lepiej unikać jest używania w delikatnych okolicach twarzy. Odżywki ze sklepów nakłada się zwykle przed snem, na czyste włoski pozbawione mascary. Niektóre preparaty można stosować również przed nałożeniem tuszu.

Pierwsze efekty stosowania odżywek pojawiają się już po 3-4 tygodniach ich codziennego nakładania. Aby dodatkowo wzmocnić efekt pięknej oprawy oczu, warto odżywiać rzęsy od środka. W tym celu powinno się stosować urozmaiconą dietę pełną witamin i mikroelementów. Dodatkowo można pić herbatkę ze skrzypu polnego lub sięgnąć po suplementy z wyciągiem ze skrzypu z dodatkiem witaminy A i E, które pozytywnie wpływają na stan skóry, paznokci i włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here