Folia bąbelkowa – mały wielki wynalazek

0
4455

Folia bąbelkowa to jedna z najczęściej stosowanych form zabezpieczania różnego typu przedmiotów. Korzysta się w niej zarówno podczas przygotowywania przesyłek pocztowych, kurierskich, na czas transportu na bliższy i dłuższy dystans. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zabezpieczenia przesyłanego towaru – korzystać można właśnie z folii bąbelkowej. Świetnie amortyzuje oddziaływanie sił fizycznych, tworząc delikatną otulinę otaczającą wnętrze przesyłki. Jeśli zależy ci na wykorzystaniu folii bąbelkowej dobrej jakości – poniżej podpowiadamy na jakie cechy dostępnych folii warto zwrócić uwagę.

Folia bąbelkowa – dla dostawców i klientów

Bezpieczeństwo przesyłek to jedna z najważniejszych spraw w każdej firmie transportowej. Wpływ na nią mają różnorodne stosowane rozwiązania technologiczne – używane pojazdy samochodowe, wózki i transportery, a także sposób zabezpieczania samych przewożonych towarów. To właśnie w tym celu korzystamy z folii bąbelkowej, będącej jednym z najchętniej wybieranych produktów przez wszystkie firmy kurierskie.

Folia bąbelkowa jest stosowana przede wszystkim w zabezpieczaniu towarów delikatnych, wymagających, łatwych do uszkodzenia lub zarysowania. Zaliczyć to należy między innymi: zastawę stołową, ozdoby, książki, przedmioty z częściami ruchomymi, zabawki, komputery, smartfony i inny sprzęt elektroniczny. W przypadku każdego z nich nawet najmniejsze zarysowanie powstające na powierzchni może mieć drastyczny wpływ na użyteczność lub obniżać parametry estetyczne.

Folia bąbelkowa jest stosowana zarówno przez firmy kurierskie jak i osoby przygotowujące przesyłki na własną rękę. Pakowanie przy użyciu folii bąbelkowej jest niezwykle łatwe – wystarczy wziąć odpowiedni blok folii lub odciąć kawałek odpowiednich rozmiarów, a następnie owinąć nim interesujący nas obiekt. Można owinąć go szczelnie, w całości, a także zabezpieczyć najwrażliwsze części dodatkową porcją folii. Zwłaszcza w przypadku transportu przedmiotów cennych, o delikatnej lub drobnej konstrukcji – na przykład figurek – warto upewnić się, czy wszystkie odstające elementy zostały zabezpieczone.

Folia bąbelkowa – dostępne rodzaje i ich przeznaczenie

Folia bąbelkowa jest stosunkowo łatwo dostępna. Znaleźć możemy kilka typów różniących się najważniejszymi parametrami. Do takich należy przede wszystkim wielkość bąbelków obecnych na powierzchni folii. Nie będzie dużym zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że to one pełnią główną funkcję amortyzującą.

Folia wyposażona w bąbelki dużych rozmiarów (których średnica wynosi ok. 30 mm.) jest przeznaczone do owijania przedmiotów dużych gabarytów. Bąbelki mniejszych rozmiarów (ok. 10 mm.) pokrywają folię uniwersalną, przeznaczoną zarówno do pakowania towarów dużych, jak i tych filigranowych.

Ponadto, spotkać się możemy z folią samoprzylepną, o specjalnym przeznaczeniu. Stosuje się ją chętnie do owijania przedmiotów wykonanych z kruchych materiałów, które w czasie transportu mogłyby się potłuc – takich jak szkło lub ceramika.

Spotkamy również folię bąbelkową o rozmiarach dopasowanych do konkretnych urządzeń – na przykład do owijania smartfonów, tabletów lub laptopów. Zaletą tego typu folii jest ich rozmiar – dokładnie dopasowany do rozmiaru interesującego nas przedmiotu. Niekiedy folia taka ma formę woreczków bąbelkowych, do których wkładamy interesujące nas obiekty, a następnie – zaklejamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here