Jaki głośnik bluetooth do komputera wybrać?

Większość urządzeń elektronicznych posiada wbudowaną technologię bluetooth. Możesz się z tym spotkać w słuchawkach, głośnikach czy mikrofonach. Należy jednak pamiętać, że ta technologia komunikacji jest obarczona pewnymi ograniczeniami. Ograniczenia wynikają zwykle z zasięgu między odbiornikiem i nadajnikiem danych. Ograniczenie widoczne jest w sytuacjach, w których chcemy zabrać głośnik w oddalone miejsce od komputera i słuchać muzyki w innym pomieszczeniu albo na innym piętrze. W takich momentach zazwyczaj zrywane jest połączenie pomiędzy komputerem i głośnikiem i powtórne nawiązanie przekazywania danych następuje po sparowaniu głośnika z komputerem lub automatycznie.

Cena i jakość

Bez większego problemu można znaleźć głośniki za ponad tysiąc złotych, ale jest też wiele ofert, które nie odstraszają swoją ceną. Wszystko zależy od marki i wykonania danego sprzętu. Wiadomo, że topowe modele znanych producentów są cenionym i pożądanym sprzętem, dlatego podczas zakupu należy pamiętać, że budżet może się nieco uszczuplić.

Bluetooth – profil

Jak wiadomo, Bluetooth zawiera trzy niezbędne i najbardziej istotne profile komunikacyjne. Z punktu widzenia użytkownika głośników przenośnych najistotniejsze są:

  • HFP – daje on możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych z użyciem głośnika. Odbywa się to za pośrednictwem połączenia telefonu i głośników, dzięki temu rozmowa odbywa się w trybie „głośnego mówienia”.
  • AVRCP – ten system umożliwia użytkownikowi sterowanie odtwarzanym dźwiękiem za pomocą pilota zdalnego sterowania. Kontrola strumienia obrazu – czyli pauzowanie i przewijanie jest w jednym miejscu.
  • A2DP – za jego pośrednictwem wysyłany jest dźwięk z komputera do głośnika.

Wielkość ma znaczenie?

Przeszukując zakamarki internetu w nadziei, że ukaże się naszym oczom model głośnika, o którym wcześniej marzyliśmy, musimy zderzyć się z rzeczywistością i wiele o nich poczytać. Na rynku można spotkać głośniki miniaturowe, prawie w kieszonkowej wersji, które „jakoś” brzmią. Producenci znanych marek, kuszą nas swoim minimalistycznym designem i brzmieniem niczym z koncertowych ław. Choć zdarzają się też tacy, którzy dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii do swoich głośników zapewniają ich pełną wodoodporność i wytrzymałość. Jest wiele racji na temat dźwięku. Inny głośnik wybierze fan i pasjonat wysokich tonów, a inne preferencje będzie miał miłośnik muzyki techno. Wybierając głośnik, należy pamiętać, że obecna technika pozwala na odzwierciedlenie linii melodycznej, ale nie warto skupiać się wyłącznie na małych sprzętach. Najlepiej, podczas zakupu skupiać się na średniej wielkości głośnikach, które mają trochę miejsca na rozbrzmienie i tych większych, które doskonale będą prezentowały się, jako ozdoba w mieszkaniu.

Wybierając głośnik, wyznacz sobie parametry, które Cię najbardziej interesują. Jeżeli chcesz, żeby był małych rozmiarów i długo działał na jednej baterii, to kilka modeli podpadnie Ci w przedbiegach. Zależy Ci przy okazji na rozsądnej cenie? Nie chcesz wydawać majątku? Zawęź swoje wyszukiwania, filtrując kwotę, jaką możesz przeznaczyć na ten gadget. A na końcu zależy Ci na określonej marce? Zastanów się, czy w tym przedziale cenowym, którym dysponujesz, jest modelem głośnika, spełniający Twoje oczekiwania.

A na koniec odsyłam CIę po więcej informacji tutaj: https://www.neo24.pl/komputery/akcesoriakomputerowe/glosnikikomputerowe.html.

Baw się dobrze !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here