Kawa świeżo palona – co trzeba o niej wiedzieć?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że pomiędzy kawą świeżo paloną, a tą którą można kupić w opakowaniu w sklepie istnieje ogromna różnica. Wystarczy powąchać obydwie z nich i wszystko staje się jasne. Sposób i długość przechowywania kaw jest bardzo istotna, co więcej to właśnie te czynniki wpływają na jej aromat oraz smak. Kupując zatem wysokiej jakości kawę warto zasugerować się jej długością przechowywania, ponieważ im dłuższy czas tym coraz bardziej traci ona swoje aromatyczne właściwości. Oprócz tego forma w której kupujemy kawę również jest bardzo istotna. Decydując się na wersję kawy mielonej, możesz być pewny, że będzie ona znacznie niszowym produktem w porównaniu z tą zapakowaną w całych ziarnach.

Kawa świeżo palona – prawdziwy rarytas dla maniaków kaw

Jeśli szukasz kawy, która zachwyci Cię jakością, świeżością, aromatem oraz niepowtarzalnym smakiem, koniecznie musisz spróbować kawy świeżo palonej. Tak przygotowaną kawę można posmakować w dobrej kawiarni, jak i w zaciszu własnego domu, czy mieszkania. Czy jednak tego typu kawę można zakupić u kawowych koncernów? Wielkie firmy zajmujące się masową sprzedażą wysokiej jakości kaw produkują jej wielkie ilości oraz tym samym przechowują je w swoich magazynach. Często okazuje się, że to kawy sprzed kilku tygodni. Ponadto dla przyspieszenia procesu palenia, koncerny kawowe stosują schładzanie kaw zimną wodą. Taki zabieg skutkuje tym, że ziarna kaw łamią się i kruszą.

Z pozoru kawa świeżo palona to również produkt, który można znaleźć  na sklepowych półkach. Czy jednak warto inwestować w tego typu kawę, jeśli oczekujemy od niej głębi aromatu oraz smaku? Paczki z kawą na półkach są przechowywane bardzo długo, a to oznacza jedno – oferowany produkt nie m nic wspólnego z prawdziwą świeżą kawą paloną.

Aromat kawy zależny od sposoby wypalania

Każda kawa świeżo palona będzie miała inny smak oraz aromat, nawet w przypadku gdy będzie ona z tego samego gatunku oraz rodzaju ziaren. Na walory smakowe jak i zapachowe wpływa temperatura palenia, jak i fakt, czy kawa została zmielona. W przypadku, gdy kupimy zmieloną kawę z pewności będzie ona mniej aromatyczna niż ta w wersji ziaren.

Gdzie można kupić prawdziwą kawę paloną?

Palarnia kawy to miejsce, w które każdy prawdziwy koneser kaw zakupi świeżo paloną kawę w najwyższej jakości. W palarniach kaw ziarna przygotowywane są z dużą troską oraz dbałością, aby trafiła ona do swojego konsumenta w jak najcenniejszym wydaniu. Oprócz tego palarnia kawy dba o każdy etap wypalania swoich kaw, których prawdziwy smak doceni smakosz orz wielbiciel świeżych kawowych nut.

Artykuł powstał we współpracy z https://beardedcoffee.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here