Narożnik skandynawski – modne wzory i kolory

Podoba Ci się styl skandynawski? Marzysz o tym, by w Twoim salonie wydarzyła się domowa rewolucja, w ramach której nabierze on skandynawskie charakteru? Więc do dzieła! A my podpowiemy Ci, jaki narożnik w stylu skandynawskim wybrać. Poniżej prezentacja najmodniejszych modeli!

Czym charakteryzuje się styl skandynawski? 

Styl skandynawski  doskonale sprawdza się w małych i zaciemnionych pomieszczeniach, gdyż jego kolorem bazowym jest biel. Biel doskonale rozjaśnia pomieszczenia, odbijając więcej światła. Ta cecha jest szczególnie ważna dla naszych północnych sąsiadów, gdyż w porze zimowej przez większość dnia panuje u nich półmrok. Inną, charakterystyczną cechą dla stylu skandynawskiego jest harmonia, porządek i minimalizm. Trzymanie się tych zasad sprawia, że pomieszczenie działa na nas odprężająco.

Ponadto styl skandynawski kojarzony jest z północnym chłodem, co jest dość błędnym spostrzeżeniem, gdyż obok zimniej bieli, znajdzie się miejsce na dodatki w stylu licznych koców, pledów, poduszek i świeczek. To dzięki dodatkom mieszkania zyskują przytulność, która jest bardzo ceniona na północy.

Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wypracował nie tylko własną paletę barw, ale również własny styl mebli.  Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się przede wszystkim wysokimi, drewnianymi nóżkami, które nadają im smukłości i lekkości.  Naturalna faktura drzewa pojawia się również w postaci blatów oraz uchwytów. Ciepłe wybarwienie drewna doskonale współgra z białymi frontami mebli. A jak prezentują się meble tapicerowane w stylu skandynawskim?

Narożnik z funkcją spania Lobelia

Narożnik w stylu skandynawskim – czym się cechują?

Cechą dominującą w tapicerowanych mebli skandynawskich, są oczywiście wysokie nóżki w kolorze drewna. Dzięki nim narożniki lub kanapy zyskują lekkości i gracji. Jeśli chodzi o formę narożników w stylu skandynawskim, to przede wszystkim opiera się ona na prostej bryle, która przeważnie korzysta z podłokietników. Natomiast oparcie narożników tworzą ruchome poduszki, udekorowane głębokim pikowaniem.

Kolory skandynawskich narożników

W przypadku skandynawskich narożników trudno znaleźć modele opierające się na bieli. Niestety ten kolor w meblach tapicerowanych jest mało praktyczny. Szybko widać na nim zabrudzenia oraz może łatwo ulec pofarbowaniu w kontakcie z innymi tkaninami np. spodniami w kolorze jeansu.

Dlatego biel została zastąpiona ponadczasową szarością, która doskonale komponuje się z drewnem oraz świetnie wpisuje się w minimalistyczny styl skandynawski. I co to dużo mówić…szarość na długo zagościła w naszych wnętrzach! Zarówno w wersji jasnej, jak i ciemniej.

Narożnik na nóżkach Etro

Butelkowa zieleń w stylu skandynawskim

Na przestrzeni lat styl skandynawski znacząco ewoluował. Do stonowanych wnętrz śmielej wkraczały kolorowe dodatki. Kolory w stylu skandynawskim doskonale się sprawdziły, dodając im charakteru i trochę personalnych upodobań. Idąc tym śladem, projektanci zrobili duży krok naprzód, oferując narożnik skandynawski z odważną i wyrazistą tapicerką. Dziś, obok szarych narożników, króluje butelkowa zieleń.

Narożnik na nóżkach Bator

A co przyniesienie nadchodzący sezon wnętrzarski?

Internetowy sklep meblowy Mirjan24 prognozuje, że  styl skandynawski nadal będzie się zmieniał. Pojawią się nowe kolory. Zarówno mocne czerwienie, żółcie, jak i stonowane granty oraz delikatne, wręcz pastelowe róże i błękity. Zmiany nastąpią również w obrębie formy narożników, będzie ona mniej regularna i surowa. Może styl skandynawski nabierze również elegancji?  

Narożnik z funkcją spania codziennego Diverse

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here