Długi obciążają nie tylko Twój portfel, ale są też przyczyną stresu i złego samopoczucia. Jak poradzić sobie z tym problemem, gdy Twoja sytuacja finansowa nie pozwala na spłatę zobowiązań od ręki? Wbrew pozorom, nie jesteś zdany tylko na siebie. Możesz skorzystać z oferty firmy pomagającej wyjść z długów. I wcale nie chodzi o pożyczkodawców.

Nagła choroba, utrata pracy, rozstanie z partnerem, nieszczęśliwy wypadek… Życie zaskakuje, nie zawsze pozytywnie. Także w długi rzadko popada się świadomie i celowo. Gdy w skrzynce zaczyna  pojawiać się coraz więcej listów wzywających do spłaty zobowiązań, łatwo stracić głowę. Aby spłacić dług, nie potrzebujesz decyzji podejmowanych w emocjach, tylko przemyślanego planu. Przy jego stworzeniu wsparcia udzielą firmy pomagające wyjść z długów, a konkretniej – firmy windykacyjne.

Firmy pomagające wyjść z długów nie udzielają kolejnych kredytów

Może Ci się wydawać, że najlepszym sposobem na wyjście z długów jest zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Takiej, która pozwoli pokryć stare zadłużenie, a najlepiej, jeśli odda do Twojej dyspozycji również dodatkowe środki, które będziesz mógł przeznaczyć np. na remont czy wakacje. Pamiętaj jednak, że zaciągnięcie kolejnej pożyczki naraża Cię na dalsze poważne koszty. A to dlatego, że czekają Cię dodatkowe wydatki na prowizję i odsetki z tytułu udzielenia kredytu, a sama suma zobowiązania może być wyższa od tej, którą jesteś obecnie winien. Wzięcie kolejnej pożyczki może być pierwszym krokiem w kierunku spirali zadłużenia. Ryzyko może się więc okazać zbyt wysokie.

Co jednak możesz zrobić w sytuacji, gdy otrzymujesz kolejne ponaglenie, a Twój budżet nie pozwala na natychmiastowe uregulowanie zobowiązania? Jeżeli obsługę Twojego długu przejęła firma windykacyjna, np. ULTIMO, masz szansę na wynegocjowanie indywidualnych warunków spłaty.

Dogadaj się z firmą windykacyjną

Jak sprawdzić, czy jesteś klientem firmy windykacyjnej? Przeanalizuj korespondencję, która trafiła do Ciebie w związku z zadłużeniem. Jeśli pomiędzy listami znajdziesz także ten od ULTIMO, możesz odetchnąć z ulgą, uzyskasz bowiem kompetentną pomoc w procesie spłaty zadłużenia. Na co możesz liczyć?

  • Rozmowa z doradcą odbędzie się w przyjaznej atmosferze, nie obawiaj się więc kontaktu z firmą windykacyjną. Otrzymasz wiele cennych wskazówek, które pozwolą Ci szybciej wyjść na finansową prostą.
  • Rozmowa z doradcą będzie służyła przede wszystkim uczciwej analizie Twojej sytuacji finansowej. Specjalista zada Ci kilka pytań – dotyczących m.in. aktualnych zarobków i wydatków. Odpowiedz na nie szczerze – dzięki temu uzyskasz pomoc dopasowaną do aktualnego stanu domowego budżetu.
  • Specjalista przygotuje dla Ciebie propozycję nowych warunków spłaty zadłużenia, dzięki której zyskasz szansę na uregulowanie długu w dogodnych ratach, a nie od ręki. Jeżeli Twoja sytuacja jest naprawdę trudna, raty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  • Podpisanie ugody i dotrzymanie przez Ciebie jej warunków, czyli spłata zobowiązania zgodnie z nowym harmonogramem, pozwolą Ci uniknąć dodatkowych kosztów postępowania sądowego i komorniczego. Pamiętaj, że firma windykacyjna nie pobiera za swoje działania dodatkowych opłat.

Polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia pozwoli Ci krok po kroku odzyskać stabilność finansową. Uzbrój się więc w cierpliwość i pozwól ekspertom udzielić sobie pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here