Chociaż najczęściej mysz komputerowa zazwyczaj działa na blacie biurka, to jednak znacznym ułatwieniem będzie zainwestowanie w podkładkę pod myszkę. Gadżet ten nie tylko poprawia się działanie myszy komputerowej, ale również pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Do pracy biurowej czy też dla graczy wręcz wskazany jest zakup podkładki pod mysz. Pojawia się tylko pytanie, na jaką podkładkę się zdecydować, gdyż wybór jest spory.

Jaka podkładka pod mysz do domu i do biura?

Oferta podkładek pod mysz komputerową jest bogata i różnorodna, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Oprócz designu bardzo ważną kwestią jest to, kto będzie użytkował podkładkę. Inne potrzeby i wymagania ma osoba pracująca w biurze, gracz, grafik czy też osoba korzystająca z komputera sporadycznie w domowych warunkach. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób używa się myszy komputerowej. W przypadku przeglądania e-maili i surfowania po Internecie powinna wystarczyć zwykła i najtańsza podkładka. Do biura polecane są zaś podkładki żelowe, najlepiej z poduszką pod nadgarstek. Dzięki temu praca przez dłuższy czas przy komputerze nie odbije się niekorzystnie na stawach.

Podkładki pod mysz dla graczy

Wybierając podkładkę pod mysz dla gracza, ważną kwestią będzie zwrócenie uwagi na ślizg i kontrolę, co wpływa bezpośrednio na precyzję i szybkość wykonywanych ruchów. Istotna jest również grubość podkładki. Zasada jest taka, że im jest cieńsza tym wygodniejsza. W przypadku wykonywania mocniejszych i gwałtowniejszych ruchów podkładka nie może się przemieszczać, dlatego też warto wybrać model pokryty przyczepnym materiałem czy też wyposażony w specjalne stópki od spodu.

A co dla grafików i projektantów?

W przypadku grafików i projektantów niezwykle istotna jest przyczepność podkładki i zapewnienie wysokiej kontroli nad myszą komputerową. Należy także zwrócić uwagę na wielkość podkładki. Aby możliwe było płynne rysowanie linii i przeciąganie różnych elementów w tworzonym projekcie, warto wyposażyć się w podkładkę o stosunkowo dużej powierzchni. Świetnym rozwiązaniem może okazać się również podkładka pod mysz i klawiaturę, co pozwoli zyskać jeszcze większą powierzchnię do manewrowania myszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here