Szukasz nowoczesnego i praktycznego podarku dla bliskiej osoby? Nie wiesz, co wybrać, a czasu na podjęcie decyzji coraz mniej? Weź pod uwagę komórkę – to przecież przyda się każdemu!

Jak wybrać najlepszy prezent?

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie zadane w ten sposób, należy przecież wziąć pod uwagę wiele czynników i okoliczności, takich jak zbliżająca się okazja, obdarowywana osoba czy w końcu prezentowy budżet. Gdyby jednak szukać podarku uniwersalnego, praktycznego i funkcjonalnego, trudno o lepszy pomysł niż telefon komórkowy. W końcu w XXI wieku właściwie każdy z nas korzysta z tego urządzenia, często bez niego niemożliwe jest normalne, codzienne funkcjonowanie.

Zatem jaki model wybrać? Huawei Mate 10 lite czy P10 lite? A może smartfon zupełnie innego producenta? Decyzja należy oczywiście do ciebie, jednak te 2 urządzenia budzą szczególne zainteresowanie z uwagi na wysoką funkcjonalność oraz świetny stosunek jakości do ceny. Biorąc pod uwagę te modele, nieznacznie lepiej wypada pierwszy z wymienionych.

Huawei P10 lite

Wśród najważniejszych parametrów telefonu należy wspomnieć przede wszystkim ośmiordzeniowy procesor Kirin 659, 3 GB RAM, wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2 cala oraz aparat z szerokokątnym obiektywem i matrycą o rozdzielczości 12 Mpix. To naprawdę solidne parametry, które pozwalają na komfortowe korzystanie z urządzenia w różnorodnych warunkach.

Wskazując na główną przewagę modelu P10 lite, należy wspomnieć o cenie jego zakupu. Choć jest ona różna zależnie od wybranego operatora komórkowego, z pewnością będzie niższa niż w przypadku modelu Mate 10 lite. Dlatego też jeśli dysponujesz skromniejszym budżetem na prezent dla bliskiej osoby, a szukasz telefonu funkcjonalnego i praktycznego, warto rozważyć Huawei P10 lite.

Huawei Mate 10 lite

To telefon z nieco wyższej półki niż P10 lite. Posiada wydajniejszy procesor, większy wyświetlacz (Full HD+ o rozdzielczości 5,9 cala) oraz mocniejsze parametry multimedialne. Wystarczy wspomnieć o dwóch podwójnych aparatach, dzięki którym bez trudu uchwycisz dowolny kadr – nawet przy słabym oświetleniu. Główny zestaw optyczny na tylnej obudowie wyposażono w obiektywy o rozdzielczości 16 Mpix i 2 Mpix, podczas gdy dodatkowe aparaty na przedniej obudowie to 13 Mpix i 2 Mpix. System rozbudowano o dodatkowe i w pełni zautomatyzowane funkcje, dzięki czemu fotografie są ostre i pełne kolorów. Nie można w tym miejscu zapomnieć o możliwości zastosowania efektu Bokeh, czyli specjalnego filtra pozwalającego na zachowanie wyrazistości pierwszego planu przy jednoczesnym rozmazaniu tła.

Huawei Mate 10 lite czy P10 lite?

Oba telefony też całkiem sporo łączy, np. systemy operacyjne. Choć fabrycznie wgrane są inne wersje, interfejs jest w zasadzie taki sam i zaskakuje intuicyjnością oraz prostotą obsługi. Osoba obdarowana jednym z tych telefonów na pewno nie będzie miała kłopotów z użytkowaniem tuż po wyjęciu z pudełka, nawet jeśli do tej pory nie korzystała z urządzeń marki Huawei.

Ostateczna decyzja co do tego, który prezent wybrać – Huawei Mate 10 lite czy P10 lite – należy do ciebie. Weź pod uwagę mocne strony obu urządzeń oraz budżet, który możesz przeznaczyć na tego rodzaju podarek. W każdym przypadku obdarowana osoba będzie zadowolona i zyska bardzo praktyczne i funkcjonalne urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here