Czasami nachodzi nas refleksja i postanawiamy: czas na dietę! Idziemy do sklepu i zewsząd otaczają nas produkty typu ‘fit’ czy ‘light’. Czy są one tak naprawdę zdrowe i pomogą nam w redukcji spożycia kalorii? Różnie to bywa.
Płatki musli- zdawać by się mogło, że sztandarowy przykład na zdrowy posiłek. Niestety, bardzo często dodawany do nich jest cukier, czy słodka czekolada mleczna. Nie znaczy to jednak, że wszystkie płatki śniadaniowe to zło- przyjrzyj się składom poszczególnych produktów i wybieraj te, które zawierają ziarna i suszone owoce. Te mocniej przerobione, z dodatkiem cukry czy słodkiej czekolady- zostaw na kiedy indziej.
Gotowe sałatki- prawdziwa bomba witaminowa, prawda? Niestety, nie zawsze. Często w sałatce znajdują się tłuste, niezbyt zdrowe sosy. Czasami tez okazuje się, że produkty wchodzące w skład nie są tak świeże, jak byśmy chcieli. Sałatki lepiej wiec robić samemu.
Jogurty zwykle kojarzą nam się z bogatym źródłem wapnia, białka, witamin oraz kultur bakterii. I to prawda. Niestety, bardzo często zdarza się, że jest też źródłem syropu glukozowo-fruktozowego, barwników i konserwantów. Sprawdź skład albo przerzuć się na jogurt naturalny.
Soki – zawierają sporo witamin, jednak warto zwracać uwagę, czy rzeczywiście mamy do czynienia z sokiem- często na sklepowych półkach znajdziemy napoje i nektary. Dlatego warto przerzucić się na soki warzywne, a jeszcze lepiej- zaopatrzyć w świeże warzywa, owoce oraz sokowirówkę!
Pieczywo- powszechnie panuje opinia, że im ciemniejsze, tym zdrowsze. Z jednej strony- sporo w tym racji, z drugiej jednak, niestety coraz częściej białe pieczywo jest po prostu przygotowywane w sposób, który powoduje, że jest ciemne w barwie. Najlepiej oczywiście piec chleb samemu, ale nie zawsze mamy ku temu możliwości.

wystarczytakniewiele.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here