Niezwykle urocza i malownicza Praga

Wielu z nas uwielbia podróżować nie tylko po Polsce lecz także po całym świecie, na którym to nie brakuje niezwykle uroczych zakątków. Jednym z miejsc, które swoim niesamowitym widokiem cieszy oko każdego turysty jest Praga.
Jest ona jedną z najpiękniejszych stolic, państw graniczących z Polską. Praga jest oddalona od Warszawy ponad 600 kilometrów. Stolica Czech zachwyca wszystkich turystów zabytkowymi budowlami, oraz pięknym Starym Miastem.
Wiele osób wybierających się do Czech często zastanawia się co zobaczyć w Pradze?
Jednym z niezwykle uroczych miejsc jest bez wątpienia zamek na Hradczanach, który to jest największą tego typu budowlą na całym świecie. Od 1918 roku rezyduje w nim każdy prezydent Republiki Czeskiej. W obrębie całego wzgórza znajduje się podgrodzie, mury obronne, dziedzińce oraz przepiękna Katedra Św. Wita. Warto też pospacerować po słynnym, kamiennym moście Karola, który to jest
symbolem tego miasta. Pochodzi z czternastego wieku i jest on „strzeżony” przez kilkanaście, przepięknych gotyckich figur świętych. Najstarsza z nich przedstawia św. Jana Nepomucena z 1683 roku. Spacerując po moście można podziwiać przecudną, niezwykle barwną panoramę tego miasta. Będąc w Pradze warto też zobaczyć Ogród Waldsteina, który to znajduje się na Małej Stranie. Znaczną część tego niezwykłego miejsca zajmuje okazały pałac, w którym obecnie znajduje się siedziba senatu. Ów ogród jest utrzymany w stylu francuskim a jego największą atrakcją są bez wątpienia sztucznie stworzona grota z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami.
Praga to przepiękne miasto, które warto zobaczyć.

kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here