Ochrona skóry podczas golenia

Codzienne golenie twarzy jest procesem koniecznym dla zachowania nienagannego wyglądu, nawet gdy pielęgnujemy większy zarost. Maszynki do golenia pomimo szeregu udoskonaleń: pochylenia ostrzy lub pasków nawilżających, i tak potrafią skutecznie podrażnić skórę. Zapobiec temu można, stosując L’Oréal Men Expert Żel do golenia o bardzo wyspecjalizowanych właściwościach. L’Oréal żel do golenia to kosmetyk, którego nie może zabraknąć na łazienkowej półce żadnego mężczyzny!

Wpływ golenia na skórę

Im bliżej skóry maszynka przycina włoski, tym lepiej – skóra jest wtedy gładsza. Jednak wówczas również ostrze żyletki jest bardzo blisko naskórka i delikatnie go podrażnia oraz ściera. Przerwana ciągłość naskórka powoduje lepsze warunki dla wnikania drobnoustrojów pod skórę – nie natrafiają one bowiem na barierę ochronną. Stąd już tylko pół kroku do powstawania zakażeń, krost i zaczerwienień, które przy kolejnym goleniu będą stale podrażniane…

Jak działa L’Oréal Men Expert żel do golenia?

Zastosowanie żelu do golenia ma dwojakie uzasadnienie. Podstawową kwestią jest poprawienie poślizgu maszynki. Ostrza suną wtedy gładko po skórze, dzięki czemu nie potrzeba wielokrotnie powtarzać ruchu maszynką, by uzyskać efekt dokładnego ogolenia. Drugą ważną rzeczą jest wytworzenie pewnego rodzaju fizycznej bariery oddzielającej ostrze od naskórka, co jednak nie wpływa na dokładność golenia – za to zmniejsza skłonność do podrażnień. Hipoalergiczny L’Oréal żel do golenia jest pozbawiony alkoholu i substancji alergizujących, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Doskonale przygotowuje on skórę do działania maszynki jednorazowej lub maszynki elektrycznej!

Żel do golenia dla ochrony skóry

L’Oréal Men Expert żel do golenia jest innowacyjnym produktem wzbogaconym w aloes o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Dzięki temu zmniejsza skłonność do nich i nie wpływa na zaczerwienienie skóry. Zmiękcza też bardzo twarde włoski, a zatem zapobiega zacinaniu się żyletką. Systematycznie stosowany żel do golenia L’Oréal pomaga tym samym przejść gładko przez proces golenia. Nawilża, koi i ochrania skórę, dzięki czemu wygląda ona doskonale nawet pomimo codziennego traktowania jej żyletkami o wyjątkowym stopniu ostrości! Podrażnienia po goleniu to już przeszłość – współcześni mężczyźni wiedzą, jak się przed nimi ochronić i zawsze wyglądać nienagannie!

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here