Przyczyny

Hemoroidy wewnętrzne znajdują się na tyle daleko w odbytnicy, że zwykle nie można ich zobaczyć ani poczuć. Zwykle nie bolą, ponieważ jest tam niewiele nerwów wyczuwających ból. Krwawienie może być jedyną oznaką ich obecności.
Czasami wysiłek może popchnąć wewnętrzny hemoroid przez otwór odbytu. Zjawisko to znane jest jako hemoroidy wystające lub wypadające. Może ono powodować ból i podrażnienia.
Krwawienie podczas wypróżnień jest najczęstszym objawem hemoroidów. Lekarz może przeprowadzić badanie fizykalne i wykonać inne testy potwierdzające obecność hemoroidów a wykluczyć bardziej poważne schorzenia lub choroby.
Nie należy zakładać, że krwawienie z odbytu jest spowodowane hemoroidami, szczególnie jeśli masz ponad 40 lat. Krwawienie z odbytnicy może wystąpić z innymi chorobami, w tym z rakiem jelita grubego i rakiem odbytu. Jeśli masz krwawienie z wyraźną zmianą nawyków jelitowych lub jeśli stolec zmienia kolor lub konsystencję, skonsultuj się z lekarzem. Tego typu stolce mogą sygnalizować bardziej rozległe krwawienie w innym miejscu przewodu pokarmowego.
Jeśli wystąpią duże krwawienia z odbytu, zawroty głowy, zawroty głowy lub omdlenia, należy zwrócić się o pomoc doraźną do lekarza.
Żyły wokół odbytu mają tendencję do rozciągania się pod naciskiem i mogą wybrzuszać się lub puchnąć. Obrzęk żył, czyli hemoroidy wewnętrzne, może rozwinąć się ze zwiększonego ciśnienia w dolnej odbytnicy ze względu na długi czas pobytu w toalecie, przewlekłą biegunkę lub zaparcia, otyłość, ciążę, seks analny czy dietę o niskiej zawartości błonnika.
Hemoroidy są bardziej prawdopodobne w przypadku starzenia, ponieważ tkanki podtrzymujące żyły w odbytnicy mogą osłabiać się i rozciągać. Może się to również zdarzyć, gdy jesteś w ciąży, ponieważ ciężar dziecka wywiera nacisk na rejon odbytu.
Powikłania hemoroidów wewnętrznych występują bardzo rzadko, ale obejmują na przykład niedokrwistość. Rzadko, przewlekła utrata krwi z hemoroidów może powodować anemię, w której nie masz wystarczającej ilości zdrowych krwinek czerwonych do przenoszenia tlenu do komórek. Jeśli dopływ krwi do wewnętrznego hemoroidu zostanie odcięty, hemoroid może zostać „zduszony”, co jest kolejną przyczyną skrajnego bólu.
Najlepszym sposobem na zapobieganie hemoroidom jest utrzymywanie miękkich stolców, aby łatwo przechodziły przez odbyt. Aby zapobiec hemoroidom i zmniejszyć objawy ich występowania należy postępować zgodnie z kilkoma zasadami. Trzeba jeść żywność o wysokiej zawartości błonnika. Więcej owoców, warzyw i prodktów pełnoziarnistych. W ten sposób zmiękcza się stolec, co pomoże uniknąć wysiłku, który może spowodować hemoroidy. Błonnik do diety powinien być włączany powoli, aby uniknąć problemów z gazem. Większość osób nie otrzymuje wystarczającej ilości zalecanej ilości błonnika – 25 gramów dziennie dla kobiet i 38 gramów dziennie dla mężczyzn – w swojej diecie. Badania wykazały, że suplementy błonnika sprzedawane bez recepty poprawiają ogólne objawy i krwawienie z hemoroidów. Te produkty pomagają utrzymać stolec w stanie miękkim i regularnym.
Należy także pić dużo płynów. Pij od sześciu do ośmiu szklanek wody i innych płynów (nie alkoholu) każdego dnia, aby utrzymać miękkość stolca.

niezawal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here