PIT online

Rozliczenie podatku dochodowego można dokonać tradycyjnie bądź elektronicznie. Tradycyjny sposób wiąże się z koniecznością osobistego udania się do odpowiedniego urzędu. W tym przypadku możemy wziąć formularz deklaracji z urzędu, wypełnić go i złożyć w okienku. Możemy również ściągnąć odpowiedni formularz ze strony Ministerstwa Finansów, wydrukować, wypełnić i znów udać się z nim do urzędu skarbowego bądź wypełnić aktywny formularz w specjalnym programie komputerowym, wydrukować i osobiście złożyć go w urzędzie skarbowym.

Dużo prostszy sposób na rozliczenie PIT-11 to skorzystanie z rozliczenia elektronicznego. Jeszcze do niedawna trzeba było zainstalować na komputerze specjalistyczny program oraz wprowadzić do niego wszystkie dane. Od roku 2019 Ministerstwo Finansów uruchomiło platformę Twój e-PIT Portal Podatkowy.

Jak zalogować się na Twój e-PIT?

Do zalogowanie potrzebny jest numer PESEL podatnika. Przy logowaniu zostaniemy również zapytanie o przychód, który wykazaliśmy w deklaracji w roku poprzedzającym rok rozliczenia oraz przychód z jednego dokumentu z roku rozliczanego. Np. gdy rozliczenie dotyczy roku 2019 należy przygotować przychód z roku 2018 oraz przychód z jednego dokumentu z roku 2019.

Drugim sposobem na dostęp do platformy jest zalogowanie się przez profil zaufany. Jednak najpierw trzeba uwierzytelnić własny profil zaufany.

PIT-37

Na stronie ministerstwa dostaniemy dostęp do wszystkich dokumentów, które dotyczą rozliczenia naszego podatku od dochodu w danym roku. Przed zatwierdzeniem i wysłaniem deklaracji PIT-37 należy dokładnie sprawdzić wszystkie dane, porównać dostępne dokumenty z tymi, które dostaliśmy od pracodawców, oraz wprowadzić dochody, których nie ma na naszym koncie.

Deklaracja PIT-37 rozliczana przez portal Twój e-PIT umożliwia rozliczenie razem z małżonkiem oraz uwzględnienie wszystkich dostępnych ulg.

PIT online przez internet to wygodne rozwiązanie, które pozwala podatnikom oszczędzić czas i sprawnie dokonać rozliczenia z fiskusem. Ponadto rozliczenie przez e-PIT pomaga bezbłędnie wypełnić deklarację podatkową.

Programy do rozliczenia PIT online przez internet

Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zalogować się na stronę ministerstwa, istnieje inny sposób na złożenie PIT online. W tej sytuacji należy ściągnąć darmowy program do rozliczenia PIT i już można przystąpić do pracy. W kolejnym kroku wprowadzamy wszystkie dane z rozliczenia PIT-11 oraz innych dokumentów rozliczeniowych. Na koniec, po wypełnieniu całej deklaracji program umożliwia nam przesłanie rozliczenia do odpowiedniego urzędu skarbowego oraz pobranie UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here