Sprawdzone sposoby na ból zęba

Każdy w swoim życiu spotkał się z tym objawem, a mianowicie z bólem zęba. Ten rodzaj bólu to niestety jeden z najgorszych. Przyczyn może być wiele. Ważne, aby zapobiegać, a nie leczyć. Większość ludzi bagatelizuje to i odwiedza stomatologa dopiero wtedy, kiedy jest problem. Co na ból zęba gdy jest on nie do wytrzymania, a wizyta u dentysty dopiero za tydzień, lub co w sytuacji, kiedy ból przytrafia się w nocy? Warto wypróbować kilka domowych metod:
1. Zażyć tabletkę przeciwbólową zawierającą paracetamol lub ibuprofen.
2. Znany od lat lek naturalny czyli czosnek. Należy go obtoczyć w soli i przyłożyć do bolącego zęba. Można też pogryźć i potrzymać trochę w jamie ustnej.
3. Warto zaopatrzyć swoją apteczkę w szałwię lub rumianek. Takim naparem (o temperaturze pokojowej) należy przepłukać jamę ustną.
4. Płukanka którą możemy przygotować sami w domu. Do wykonania jej potrzebne będą: 5-6 kropli jodyny i łyżeczka soli. Wszystko rozpuścić w szklance z wodą i wymieszać. Można też zrobić papkę z 2 łyżeczek sody rozpuszczonej w 2 łyżeczkach octu – wymieszać i nałożyć na problematyczny ząb.
5. Na ból zęba pomocne będzie włożenie waciku nasączonego olejkiem kamforowym, jodłowym albo goździkowym. Podobne działanie mają krople walerianowe.
6. Inny sposób to przyłożenie do zęba kostek lodu, należy je trzymać 10 lub 15 minut, a czynność trzeba powtarzać 3 – 4 razy dziennie, aby uzyskać efekt.
Wszystkie powyższe metody na pewno zmniejszą skale bólu zęba, lecz najlepszym rozwiązaniem zawsze jest wizyta u specjalisty.

oytam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here