Trudny temat niepłodności

Niepłodność to temat, który coraz częściej dotyka wiele par. Na szczęście na rynku dostępnych jest wielu doskonałych lekarzy i klinik, które pomagają parom przejść przez całe leczenie. Klinika leczenia niepłodności katowice specjalizuje się w trudnych przypadkach, przywracając pacjentom nadzieję na posiadanie własnego potomstwa.

Czym zajmują się kliniki leczenia niepłodności?

Kliniki leczenia niepłodności (np. klinika leczenia niepłodności katowice) specjalizują się w badaniach oraz leczeniu problemów związanych z niemożliwością zajścia w ciążę. W trakcie badań analizowany jest stan zdrowia zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Kiedy mówi się o niepłodności?

Według wielu dostępnych danych o niepłodności można mówić wtedy, kiedy pomimo regularnych starań o dziecko (przez okres około dwunastu miesięcy), kobieta nie zachodzi w ciążę. Po upływie roku, kiedy starania nie przynoszą efektu należy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności katowice, która udzieli wszystkim parom specjalistycznej pomocy, oraz zdiagnozuje przyczyny niepłodności. Po szczegółowych badaniach zostanie też zaprezentowany schemat leczenia, który dobierany jest indywidualnie dla każdej pary. Według dostępnych statystyk ¾ par, które podjęły się leczenia niepłodności, doczekało się już upragnionego dziecka.

Przyczyny niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności analizują wszystkie aspekty, które mogą mieć wpływ na płodność danej pary. Istnieje ogromna grupa czynników, które mogą powodować problemy z zajściem w ciążę. Leżą one zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny.Z tego tez względu pełną diagnostyką mus być objęta zarówno kobieta, jak i mężczyzna. W przypadku niepłodności kobiet najczęściej wymienia się takie przyczyny jak niedrożność jajowodów oraz zaburzenia hormonalne. Co ciekawe, niedrożność jajników może być wynikiem zakażenia bakteryjnego lub przebytymi chorobami wenerycznymi. Jednym z niezwykle popularnych czynników wpływających na niepłodność kobiet jest też endometrioza, która opisywana jest, jako choroba, w której czasie fragmenty błony śluzowej macicy (w czasie krwawienia miesiączkowego) przedostają się do jamy brzusznej. To z kolei powoduje, że przy kolejnych cyklach miesiączkowych powstają blizny i stany zapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here