Łatwiejsze zbiory

Pojemniki i skrzynki plastikowe to coraz popularniejsze przyrządy wykorzystywane w rolnictwie. Plastik jako tworzywo lżejsze od drewna i metalu zastępuje skrzynie z tych materiałów i pozwala znacznie ułatwić zbiory. W tym artykule omówionych zostanie kilka najpopularniejszych modeli pojemników wykorzystywanych w przemysłowym, wielkoobszarowym rolnictwie i sadownictwie.

Największy producent

Prym w Europie w zakresie produkcji plastikowych pojemników wiedzie firma Schoeller Allibert. Ten niemiecki potentat znany jest nie tylko z produkcji skrzynek i kontenerów dla rolnictwa, lecz produkuje też pojemniki znajdujące zastosowanie w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, branży spożywczej oraz handlu. Schoeller Allibert od kilku lat ma zakłady produkcyjne w Polsce więc automatycznie oferta tej firmy na Polskim rynku powiększyła się o wiele ciekawych propozycji: palet, skrzyń i opakowań plastikowych.

Skrzynie na jabłka

Jedna z serii plastikowych skrzyń firmy Schoeller Allibert doskonale nadaje się do zbiorów i transportu jabłek. Skrzynie AgriLog to konstrukcja mocna i sprawdzona. Wymiary wspomnianej skrzyni to 120 centymetrów długości 100 centymetrów szerokości oraz 50 centymetrów długości a jej pojemność użytkowa wynosi 446 litrów. Skrzynia posiada wzmocniony spód pozwalający wytrzymać nawet maksymalne wypełnienie owocami zaś wentylowane ściany boczne zapewniają owocom stały dopływ powietrza. Jednocześnie lekki plastik zapewnia niewielką masę własną skrzyni a wygodne uchwyty ułatwiają jej przenoszenie i transport. Stopki skrzyni są wykończone gumą co pozwala amortyzować skrzynię przy odkładaniu i podczas długiego transportu do często odległych punktów skupu.

Skrzyniopalety plastikowe na owoce

Firma Schoeller Allibert produkuje też skrzyniopalety znakomicie ułatwiające transport owoców na samochodach ciężarowych. Omawiane przedsiębiorstwo posiada w sprzedaży nie tylko skrzyniopalety plastikowe na jabłka, lecz także skrzyniopalety wyposażone w czteromilimetrowe otwory, przeznaczone głównie do zbioru mniejszych owoców takich jak porzeczki czy maliny.

Jednym ze sztandarowych produktów w tej dziedzinie jest pojemniki GEOBOX solid. Jego mocna konstrukcja wykonana z plastiku HDPE czyli bardzo twardego Polietylenu o dużej gęstości zapewnia wytrzymałość nawet przy maksymalnym załadowaniu i lekkich naturalnych dla transportu wstrząsach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here