Zabawki z bajkową Doktor Dosią

0
4912

„Klinika dla Pluszaków” to animowany serial telewizyjny dla dzieci, stworzony przez znaną wytwórnię Walt Disney Television. Opowiada on o sześcioletniej dziewczynce (Dottie), która prowadzi szpital dla zabawek. Bajka bawi i uczy, a jej popularność przyczyniła się do powstania bogatej serii produktów zabawek dla dzieci. Artykuły z tej serii to dobry pomysł na prezent dla malucha, który z wypiekami na twarzy ogląda przygody Dottie. Na potrzeby polskiego odbiorcy mała pani doktor została nazwana Dosią. Jakie zabawki można kupić w ramach serii?

Maskotki

Pierwszą formą artykułów inspirowanych „Kliniką dla Pluszaków” są miękkie maskotki, odzwierciedlające wygląd animowanych postaci. Jest to przede wszystkim główna bohaterka, ale i towarzyszące jej „ożywione” zabawki – np. Smok Stefan, Szczawik, Owieczka Besia czy też Hipopotamica Hela, która jest pielęgniarką w szpitaliku.

Zabawa w doktora

Gratką dla wielu dzieci będzie zestaw lekarski Doktor Dosi, który imituje używane przez bohaterkę akcesoria. Dziecko może stworzyć własną klinikę dla pluszaków i cieszyć się badaniem oraz leczeniem swoich maskotek! Może to robić za pomocą uroczej torby lekarskiej, zawierającej otoskop, strzykawkę, plaster i inne odpowiedniki przyborów medycznych. Do wyboru są mniejsze i większe komplety, m.in. ze świecącym stetoskopem na baterie.

„Klinika dla Pluszaków” w wersji papierowej

Dla najmłodszych fanów papierowej zabawy powstały również artykuły do rysowania, wyklejania i wycinania. Specjalne arkusze zawierają naklejki nawiązujące do bajki, arkusze z kolorowymi scenami, a także książeczki edukacyjne. „Nauka na okrągłe” z serii „Disney uczy” to zeszyt do kolorowania i rozwiązywania prostych ćwiczeń, dzięki którym dzieci uczą się kolorów, kształtów, cyfr, kreatywności i spostrzegawczości oraz rozwijają zdolności manualne.

Gry edukacyjne

Z serialem „Klinika dla Pluszaków” można też uczyć się języka angielskiego! Jedną z propozycji Walta Disneya jest gra edukacyjna z książką, dzięki której już czterolatkowie mogą poznawać język obcy. Profesjonalizm zachowany jest dzięki współpracy z nauczycielem języka, natomiast przyjemność z zabawy zapewnia ciekawa gra planszowa, kolorowe obrazki i duże, wyraźne litery. Zestaw zawiera też porady dla rodziców, wskazujące, jak zachęcić malucha do nauki poprzez zabawę. Inne gry edukacyjne z Doktor Dosią to m.in. „Na ratunek” i „Kazurela”. W ofercie znalazły się też odpowiedniki znanych od lat rozrywek dla dzieci – domino, memo, puzzle i gry karciane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here