Od zegarów ściennych, poprzez przenośne odtwarzacze, po laptopy. Baterie alkaliczne są dziś szeroko stosowanym dostawcą zmagazynowanej energii elektrycznej. Wygodnym, tanim, dostępnym za niewielkie pieniądze, łatwym w użyciu i do wymiany.
Wprawdzie do laptopa, tego akurat nośnika energii nie trzymamy na wymianę w domu, tak do innych, przenośnych, zasilanych energią elektryczną przedmiotów, już tak.
Nie są one urządzeniami w sensie stricte, niemniej także wymagają od użytkownika, traktowania zgodnego z załączonymi do nich przy zakupie instrukcjami. Przede wszystkim chronimy przed dostępem do nich małe dzieci. Nasze pociechy mają w zwyczaju każdą niewielką rzecz wkładać sobie do buzi i w szczególności tzw. paluszki, będą dla nich pokusą nie do odparcia. Poza tym nie pozostawiamy ich bezmyślnie, nawet odkładając na chwilę, w pobliżu miejsc z odkrytym ogniem. Włączona kuchenka gazowa, czy otwarte palenisko pieca centralnego ogrzewania stanowią potencjalne niebezpieczeństwo, zarówno dla zniszczenia produktu jak i naszego zdrowia; ani w takie, gdzie mogą ulec zawilgoceniu, czy być narażone na wahania temperatury. Zaleca się znalezienie dla nich miejsca stałego, niedostępnego dla dzieci, podlegającego niewielkim wahaniom temperatury.
Po wykorzystaniu, nie neutralizujemy ich samodzielnie, nie wyrzucamy byle gdzie. W sklepach, które oferują taki produkt, znajdują się także odpowiednio oznakowane i opisane pojemniki na już zużyte baterie. Wystarczy podczas uzupełniania nowych zapasów, przynieść ze sobą stare i chociaż wiąże się to z jakimś wysiłkiem, przyczynimy się osobiście do ochrony środowiska naturalnego. Utylizacja takich niebezpiecznych odpadów, może być przeprowadzana wyłącznie przez profesjonalistów.
Warto o tym pamiętać, także podczas codziennego produkowania innych śmieci, że możemy je segregować, bo Ziemię mamy tylko jedną.

snikersik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here