By aluminium błyszczało niczym srebro

Wydawać by się mogło, iż twoje aluminiowe przybory kuchenne lata świetności mają już za sobą. Stały się przybrudzone, a plam na nich nie jest w stanie wyczyścić nawet najlepszy środek. A może to tylko pozory?

Możesz im bowiem podarować jakby „drugie życie” – czyszcząc je w domowy sposób. W jaki? Czym wyczyścić aluminium? Zapraszam do dalszej lektury.

Pierwszym sposobem na przywrócenie życia twoim aluminiowym przyborom kuchennym jest użycie sody oczyszczonej i wody utlenionej. Są to bowiem niezawodne środki do czyszczenia brudnego aluminium oraz srebra. Aby przygotować środek, będzie ci potrzebna jedna łyżka sody oczyszczonej i dwie wody utlenionej. Najpierw aluminiowe naczynie polej wodą utlenioną, a następnie posyp sodą. Gdy już to zrobisz, wyczyść naczynie za pomocą szczotki lub szorstkiej gąbki. Po zakończonym szorowaniu natomiast umyj naczynie pod bieżącą wodą. Ze względu jednak na to, iż soda może powodować przebarwienia aluminium, używaj jej w rozsądnych ilościach.

Drugim sposobem jest wyczyszczenie aluminium za pomocą kwasku cytrynowego i soku z cytryny. To łagodne środki czyszczące, które bez najmniejszego problemu usuną z twojego naczynia wszelkie plamy. Do szczęścia potrzeba ci tylko dwóch łyżek – po jednej kwasku cytrynowego i soku z cytryny, a także szczoteczki. Oba składniki musisz połączyć ze sobą, a otrzymaną w ten sposób miksturę przelej na naczynie i wyszoruj je, używając szczoteczki. Potem zaś umyj je porządnie pod wodą.

Innym domowym i przy tym skutecznym środkiem na wyczyszczenie aluminium, jest mieszanka złożona z mąki, octu i soli. Do jej przygotowania potrzebować będziesz łyżki mąki, łyżki octu oraz łyżeczki soli. Teraz wszystkie te składniki musisz wymieszać, aż powstanie gładka pasta. Nałóż ją na zabrudzone naczynie, po czym zostaw to wszystko na trzydzieści, góra czterdzieści minut. Po wszystkim wyszoruj naczynie, umyj je i osusz. Gotowe!

Oczywiście nie są to wszystkie domowe sposoby na wyczyszczenie aluminiowych przyborów kuchennych – jest ich o wiele więcej i każdy jest wart przetestowania.

czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here