Dlaczego warto kupić klawiaturę mechaniczną?

Podczas wybierania nowej klawiatury staniesz przed dylematem: mechaniczna czy membranowa? Tym, którzy często korzystają z komputera, polecamy mechaniczną. Docenią ją przede wszystkim osoby piszące zawodowo, bloggujące oraz grające w gry komputerowe. Przekonaj się, jakie cechy sprawiają, że to właśnie klawiatura mechaniczna jest lepsza niż membranowa.

Jak zbudowana jest klawiatura mechaniczna?

Na pierwszy rzut oka klawiatura mechaniczna niewiele różni się od membranowej. Może mieć taki sam układ klawiszy, kolor czy design. Dla rozróżnienia modeli istotne jest jak to, w jaki sposób osadzone zostały klawisze. W mechanicznym każdy klawisz ma swój własny przycisk rejestrujący naciśnięcie. Bardziej rozbudowane wnętrze wpływa na rozmiar – klawiaturę mechaniczną rozpoznasz po większej obudowie oraz wadze.

Z uwagi na lepsze parametry względem modelu membranowego mechaniczny jest droższy. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, możesz rozważyć zakup tańszej klawiatury mechanicznej. Dla gamerów oraz osób piszących dużo i często to wciąż korzystne rozwiązanie. Poznaj opinie użytkowników, którzy kupili tanią klawiaturę mechaniczną. Przekonaj się, jakie są ich odczucia.

Jak działa klawiatura mechaniczna?

Przełączniki występujące w klawiaturze mechanicznej mogą być dwojakiego rodzaju: linearne lub o wyraźnym zaznaczeniu chwili naciśnięcia. Kiedy korzystasz z modelu opartego na tej drugiej technologii, nie musisz wciskać klawiszy do końca. Są bardzo czułe. Sprawiają, że wygodniej się pisze – szybkie wystukiwanie słów nie jest obciążone powstawaniem literówek w takim stopniu, jak na klawiaturze membranowej.

Jak działa klawiatura mechaniczna

Przełączniki linearne z kolei są dedykowane gamerom. Rozgrywka przebiega lepiej – wszystkie komendy gracza są błyskawicznie odnotowywane. Jednocześnie użytkowanie klawiatury nie wiąże się z takim hałasem, jak w przypadku klawiszy o zaznaczeniu chwili naciśnięcia. Jeżeli lubisz grać wieczorami i w nocy, nie musisz się martwić, że obudzisz domowników.

Dlaczego warto wybrać klawiaturę mechaniczną?

Wysoka czułość przycisków w klawiaturze mechanicznej to nie jedyna jej zaleta. Z uwagi na budowę model ów odznacza się bardzo dużą żywotnością – 10-krotnie większą od klawiatur nożycowych! Pojedynczy klawisz posłuży Ci na około 50 milionów uderzeń. Wystarczy wcisnąć go na mniej więcej 2 mm, aby odnotował komendę. Ponadto błyskawicznie wraca do pozycji wyjściowej, więc sprzyja szybkiemu pisaniu.

Tempo i precyzyjność pracy na klawiaturze mechanicznej są nie do porównania z pozostałymi modelami. Dlaczego więc zakup klawiatury mechanicznej powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które podczas korzystania z komputera dużo piszą? Zauważ, że przeciętny użytkownik posługuje się głównie myszką, wpisując jedynie podstawowe komendy. Zakup klawiatury mechanicznej mógłby stanowić dla niego zbędny wydatek.

Dlaczego warto wybrać klawiaturę mechaniczną

Dodatkowe funkcje warte uwagi

Jako gamer na pewno poszukujesz rozwiązań ciekawych wizualnie. Wybierz klawiaturę mechaniczną ze stylistyką z Twojej ulubionej gry. Sprawdź, które modele mają podświetlane klawisze oraz czy umożliwiają wybór koloru diod.

Z kolei jeśli programujesz lub pracujesz przy obróbce materiałów audio-wizualnych, skorzystasz na obecności portu USB bądź czytnika kart pamięci wbudowanych w klawiaturę mechaniczną. Upewnij się też, że ma wygodne oparcia na nadgarstki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here