Dominikana jest znana jako wspaniałe miejsce na wakacje, pełne atrakcji turystycznych i kuszących kurortów all-inclusive. Równocześnie kraj ten jest także urzekającą mieszanką kultury, historii i oszałamiającego piękna przyrody. Głównymi obszarami turystycznymi są tereny:

  • Puerto Plata,
  • Punta Cana,
  • La Romana,

Jednak kulturowym klejnotem kraju jest stolica, Santo Domingo, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Santo Domingo, najstarsze miasto w Nowym Świecie

Tutaj można doznać bogatej historii i kultury, cieszyć się brukowanymi uliczkami, wspaniałą hiszpańską kolonialną architekturą i znakomitymi restauracjami. Warto również odwiedzić Muzeum Domów Królewskich i Alcazar De Colón z początku XVI wieku, zbudowane przez syna Krzysztofa Kolumba. Inne atrakcje miasta to:

  • Pałac Kolumba,
  • Fort Ozama,
  • Narodowe Ogrody Botaniczne.

Co jeszcze trzeba zobaczyć na Dominikanie?

Oprócz dobrze rozwiniętych nadmorskich kurortów i światowej klasy pól golfowych, na Dominikanie znajdują się rozległe rafy koralowe, wodospady, dżungle, zaciszne wyspy, sosnowe lasy i najwyższe szczyty na Karaibach. Dzięki tym różnorodnym ekosystemom możliwości rekreacji są ogromne.

Poszukiwacze przygód będąc na Dominikanie udają się w góry, aby przemierzyć białe wody Río Yaque del Norte. Fascynujący teren alpejski przyciąga turystów pieszych i rowerzystów ze swoimi licznymi górskimi szlakami. Miłośnicy wody wzdłuż wybrzeża mogą nurkować, pływać kajakiem, żeglować i surfować. Wszyscy, którzy tutaj trafią są zachwyceni obfitością atrakcji i działań jakie można robić – nic dziwnego, że przyjeżdżają tu goście z całego świata!

Last Minute Dominikana

Szukając najlepszej oferty wycieczki na Dominikanę, by podziwiać jej krajobrazy i cieszyć się jej urokiem, warto zwrócić uwagę na stronę https://www.wycieczka.pl/szukaj/dominikana. Nie brakuje tam naprawdę atrakcyjnych propozycji wyjazdów do tego fascynującego miejsca w cenach, na które wszyscy mogą sobie pozwolić. To okazja, której przeoczenie byłoby niemalże grzechem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here