Jak stworzyć serwer Minecraft

Minecraft jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier typu sandbox, gdzie gracz może dać upust swojej kreatywności i tak naprawdę jest ograniczony tylko przez swoją wyobraźnię. Mimo że gra Markusa Persona ma swoje lata świetności za sobą i udało jej się zmienić właściciela, to dalej cieszy i bawi.

Jak stworzyć serwer Minecraft?

No dobra, ale jak zagrać w tę grę z przyjaciółmi? Pomimo że gra stawia na kreatywność, nie wolno nam zapominać, że ma elementy survival oraz pseudo rpg. Stworzenie serwera jest dosyć prostą sprawą, ale zrozumienie idei powstania serwera jest trochę trudniejsze. Na początek zdajmy sobie sprawę z tego, że to jest legalne. Pliki serwerowe są dostępne za darmo, dla każdego na stronie gry. Twórcy wiedzieli, że tworzenie serwerów dedykowanych, które są dostępne 24h będzie brutalnym ciosem w twarz dla graczy, którzy chcą pograć w kilka osób. No dobra, ale jak stworzyć serwer Minecraft?

Mamy już pliki serwerowe, ale nie potrzebujemy jeszcze możliwości połączenia się z komputerami innych graczy. Tutaj z pomocą mogą przyjść programy typu hamachi, które są w stanie zrobić sieć takich komputerów. Jednak posiadacze routera mają prostszą sprawę. Wtedy zabawa sprowadza się do przekierowania portów za pomocą strony naszego routera. Jednak, żeby z niej skorzystać, będziemy potrzebować 2 informacji. Po pierwsze tego, czy nasz dostawca zezwala na grzebanie w ustawieniach oraz naszej bramki domyślnej, zazwyczaj jest to 192.168.0.1. Po w pisaniu tego do naszej przeglądarki, wyskoczy nam prośba o podanie danych logowania, zazwyczaj domyślnie login i hasło to „admin”, ale bywa różnie. Trzeba to sprawdzić na stronie dostawcy. Po zalogowaniu się trzeba przekierować porty. Wchodzimy w zakładkę „port fowarding” oraz przekierowujemy port 25565 na komputer o wewnętrznym ip, na którym mamy nasze pliki serwerowe. Teraz logujemy się z pomocą naszego zewnętrznego ip, z uwzględnieniem portu 25565. Wygląda to mniej więcej tak
127.86.346.XXX:25565. Z takiego ip będą korzystać Wasi znajomi, którzy będą chcieli zalogować się na Wasz serwer.

To by było na tyle jeśli chodzi o poradnik jak stworzyć serwer Minecraft. Życzę miłej rozgrywki.

diamondchand.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here