Bądź spójny. Kluczem do skutecznego zmiany harmonogramu snu jest spójność. Innymi słowy, musisz trzymać się snów i czasów budzenia, ustawianych każdego dnia tygodnia – w tym weekendy!
Możesz trochę spać w weekendy, ale specjaliści snu polecają tylko w ciągu godziny lub więcej (maksymalnie dwie godziny). To pomoże Ci w przygotowaniu na nadchodzący tydzień pracy.
Szybko przez noc. Jedź obiad zimny wcześnie wieczorem, a potem nic. Naukowcy z Harvardu przekonali się, że podczas jedzenia wpływa na wewnętrzny zegar; zmiana podczas jedzenia może być pomocna w dostosowywaniu się do zmian harmonogramu, niezależnie od tego, czy jest to praca, życie czy podróż.

Szybko przez około 12 godzin przed pożądanym czasem przebudzenia. Następnie obudź się w odpowiednim czasie i zjedz zdrowe śniadanie zawierające białko. Fasting pomaga zresetować wewnętrzny zegar rytmiczny, aby rozpocząć dzień, kiedy szybko się złamie. To z kolei pomaga ustawić nowy wzór obudzi w miejscu.

Staraj się jeść trzy regularne posiłki rozmieszczone równomiernie przez cały dzień. Upewnij się, że Twoja dieta jest pełna owoców, warzyw i zbóż. Unikaj tłustych potraw, które mogą zaburzyć Twój żołądek.

Nie jedz największego posiłku w ciągu trzech godzin przed snem.

Unikaj jedzenia i napojów w okresie na czczo. Można jednak mieć wodę.

umalgosi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here