Odpowiednie zabezpieczenie paczki do wysłania jest tak samo ważne jak ustalenie formy dostarczenia i odbioru. Może ono zapobiec przykrym niespodziankom, które często skutkują reklamacją i niezadowoleniem klienta. Nierzadko wysyłany element garderoby, jakim są buty może na pozór wydawać się łatwy do zapakowania, jednak warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które pokażą w jaki sposób można zrobić to jeszcze bardziej profesjonalnie.

Po pierwsze, solidne i większe pudełko

Ważne, by zatroszczyć się o wytrzymałe na wstrząsy pudełko, najlepiej wykonane z grubszej tektury. Dobrym pomysłem jest nawet zapakowanie obuwia w dwa pudełka. Przewożone paczki bardzo często są układane jedna na drugiej, co może sprawić, że ta znajdująca się na samym spodzie zostanie zgnieciona.  Często prowadzi to do odkształcenia butów, które nie będą wyglądać zbyt estetycznie w momencie otwarcia długo wyczekiwanej przesyłki. Co więcej, nieodpowiednio zapakowana paczka może nie uchronić obuwia przed zniszczeniem, zwłaszcza, gdy posiada ono zdobienia w formie sprzączek, kokardek, dżetów czy koralików. Dlaczego pudełko powinno być trochę większe? Przy pakowaniu butów do pudełka należy zostawić trochę wolnej przestrzeni, by móc umieścić w niej specjalne wypełniacze. Zwykle mają one formę granulatu wykonanego z polistyrenu, choć zdarzają się  też wykonane z substancji biodegradowalnych. Zabezpieczona w ten sposób paczka będzie bardziej wytrzymała na uszkodzenia, a jej zawartość dostarczona do klienta w należytym stanie.

Woreczki i folie

Przygotowując buty do wysyłki drogą pocztową, należy również zaopatrzyć się w woreczki bąbelkowe, które chronią obuwie przed wszelkimi otarciami i zarysowaniami. Jest to rzecz, którą warto mieć ze sobą zwłaszcza podczas pakowania butów wykonanych z delikatnej skóry i innych podatnych na uszkodzenia materiałów. Woreczki foliowe, z kolei będą świetnie chronić obuwie przed wilgocią i nieprzewidzianym zalaniem.

Na sam koniec

Po dokładnym zabezpieczeniu obuwia wewnątrz pudełka, należy zatroszczyć się o zewnętrzną stronę przesyłki. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy ją bardzo dokładnie skleić. Taśma klejąca podgumowana nie tylko dobrze łączy ściany pudełka, ale także pozostawia ślad, jeżeli doszłoby do próby otwarcia paczki przez niepowołaną osobę. Na rynku istnieją również kolorowe taśmy ostrzegawcze, zaprojektowane specjalnie na potrzeby przesyłek. Umieszczony na nich napis ostrzegawczy bardzo łatwo zwraca uwagę, dzięki czemu paczka oznaczona w ten sposób nie umknie niczyjej uwadze. Należy także pamiętać, że nieodpowiednie zabezpieczenie produktu do wysyłki może przyczynić się do jego uszkodzenia, a także wpłynąć na niezadowolenie klienta z otrzymanego towaru, który w efekcie może zrezygnować z usług sklepu e-commerce. Szukając materiałów przydatnych podczas przygotowania butów do wysyłki, zajrzyj na http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony_C1110.html  

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here