Wybór platformy gamingowej budzi wiele kontrowersji. Komputery gamingowe oraz konsole mają swoje zalety i wady, dlatego nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie: w co warto zainwestować? Możemy jednak poznać kluczowe różnice między komputerem gamingowym a konsolą i na ich podstawie możemy wyznaczyć kryteria, które nas interesują oraz dokonać indywidualnego wyboru. Przed zakupem warto skorzystać z porónywarki cen, które wskaże Ci najlpeszą ofertę – ceneo.okazjum.pl

Komputer  gamingowy czy konsola? – co je różni?

Najważniejszą różnicą między komputerem gamingowym a konsolą jest tak zwana otwarta, bądź zamknięta architektura sprzętowa. Dokładniej, komputery gamingowe pozwalają na modernizację poprzez wymianę podzespołów na szybsze i nowsze. W komputerze gamingowym mamy możliwość zwiększenia pamięci, wymiany karty graficznej, procesora, bądź zainstalowania w obudowie dodatkowego dysku twardego. Takie rozszerzenie pozwala na zwiększenie mocy obliczeniowej i nadążanie za najnowszymi trendami wykorzystywanymi w oprawie gier. Wadą wyboru takiego rozwiązania są wysokie koszty. Od czasu do czasu należy również wymienić podstawkę procesorów czy typ pamięci, co wiąże się z wymianą większości elementów, włącznie z płytą główną.

Konsole do gier stanowią zamkniętą całość. W większości przypadków jedynym elementem wymiennym konsoli do gier jest dysk twardy. Niebywałą zaletą konsoli do gier jest możliwość użytkowania jej przez lata. Gry wydawane na daną platformę konsoli będą działały tak długo, na ile pozwoli żywotność urządzenia. Nie możemy zapominać tutaj o technologii, która cały czas idzie do przodu, zważając na coraz to nowsze gry pojawiające się rynku, musimy wziąć pod uwagę to, że te najnowsze odstają wyglądem od wersji na komputer, który ma silniejszą kartę graficzną, szybszy procesor i większą ilość pamięci.

Kontrolery w  komputerze gamingowym i konsoli

W komputerach gamingowych najpopularniejszym sposobem użytkowania gry jest mysz oraz klawiatura, a także gamepad stanowiący alternatywę podstawowego zestawu. Do wyboru mamy również szeroki wybór specjalistycznych peryferiów, takich jak kierownica czy joystick. Jednakże, aby skorzystać z wymienionych urządzeń, producenci gry muszą zadbać o ich obsługę.

Podstawowym kontrolerem konsoli jest gamepad, który dołączony jest do niej w zestawie. Niektóre platformy pozwalają na podłączenie klawiatury i myszy, jednak w zamyśle do wprowadzania tekstu w internetowej przeglądarce. Specjalistycznym kontrolerem w konsoli jest kierownica i kontroler ruchowy. Jeśli użytkownikowi zależy na grach stworzonych w oparciu o kontroler ruchowy, wybór powinien paść na konsolę.

Konsola czy komputer gamingowy – co wybrać?

Graczom, którym zależy na tym, aby od czasu do czasu zrelaksować się w salonie przy ulubionej grze zaleca się zakup konsoli. Gry produkowane na konsolędo nabycia w pokaźnych bibliotekach gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest to najtańsze wyjście, zalecane amatorom. Entuzjastom gier zaleca się zakup nowszej generacji konsoli, która umili nam czas przez co najmniej kilka lat intensywniejszego użytkowania. Miłośnicy oprawy graficznej na najwyższym poziomie powinni wybrać komputer gamingowy. Zaletą wyboru komputera stacjonarnego jest przede wszystkim możliwość dalszej rozbudowy urządzenia, większa wydajność oraz możliwość podkręcenia osiągów. Wybór między konsolą a komputerem gamingowym należy do konsumenta, który w oparciu o swoje indywidualne potrzeby powinien dokonać właściwej decyzji. Pomóć w tym może popularny portal gazetkowy, na którym znajdziemy pełną ofertę sklepu

https://partner-agd-rtv.promoceny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here