Nieoczekiwane zdarzenia drogowe w postaci wypadków, stłuczek czy kolizji, potrafią znacznie pokrzyżować plany i postawić kierowcę w sytuacji bez wyjścia. Bardzo często mocniejsza stłuczka przekreśla możliwość dalszego użytkowania samochodu w ruchu drogowym. Pojazd musi zostać ściągnięty z drogi i odholowany. W takich sytuacjach pomaga pomoc drogowa. Na krakowskim rynku istnieje wiele firm świadczących takie usługi. Warto dobrze przeanalizować ich oferty z portalu pomocdrogowa.info.

Pomoc drogowa w Krakowie i okolicach to branża, którą charakteryzuje duża konkurencja. Firmy ulokowane są nie tylko w mieście, ale również na obszarach oddalonych od Krakowa nawet o ponad sto kilometrów. Jednak to, że firma oferuje dowóz nawet z daleko oddalonej miejscowości, nie oznacza, że warto skorzystać z jej oferty. Zazwyczaj wysokość kwoty zależy od kilometrów jakie musi przebyć kierowca lawety. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji np. samoczynnej awarii auta, będziemy obciążeni kosztami, a te w takim przypadku mogą być znacznie wyższe. Dlatego, jeżeli mamy sami płacić za usługę, lepiej poszukać firmy ulokowanej blisko miejsca zdarzenia.

Jeżeli jesteśmy ofiarą stłuczki, którą spowodował inny kierowca, wszelkie koszty pokryte będą z jego polisy OC. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy drogowej, która oferuje usługę auta zastępczego. W ten sposób bezpłatnie uzyskamy możliwość korzystania z samochodu do czasu całkowitej naprawy naszego pojazdy. Przysługuje nam wybór pojazdu z takiej samej klasy lub niższej. Nie musimy jednak decydować się na najtańszą ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here