Stany Zjednoczone to jednak z krajów na świecie, do którego każdy Europejczyk chciał pojechać chociaż raz w życiu. Urok tego kraju polega jednakże na tym, że każdy marzył o zobaczeniu w nich czegoś innego. Niezwykłe bogactwo tego państwa polega bowiem na tym, że każdy z jego regionów wyróżnia się odmiennymi atrakcjami i innym charakterem. Bez względu jednak na to, czy chcemy udać się na leniwy wypoczynek na pięknej, piaszczystej plaży z palmami, czy poznać życie największych światowych metropolii od podszewki, warto wiedzieć, jakie punkty na mapie Ameryki są absolutnymi must see podczas wycieczki do USA.

1. Zachodnie wybrzeże- Floryda to jeden ze stanów, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi pięknych, skąpanych w słońcu plaż, wakacyjnych, niemal tropikalnych klimatów oraz letnich imprez. To właśnie tam znajdują się najciekawsze plaże, którym zazdrości Florydzie cały kraj.

2. Gór Skaliste- znajdujące się po drugiej stronie kraju Góry Skaliste to obowiązkowy element planu każdej wycieczki do USA. Przepiękne, ośnieżone szczyty rozciągające się nad bezkresną otchłanią jodłowych lasów kojarzą się z typową dla Amerykanów siłą, odwagą i wolnością.

3. Pustynie i wielkie równiny- Ameryka może pochwalić się nie tylko wyjątkowymi plażami, ale również dzikimi stepami, które pokrywają większość obszaru środkowej części USA. To właśnie na nich jeszcze dwa stulecia temu kowboje pasali bydło, a Indianie żyli wolno na terenie swojej ojczystej ziemi.

4. Stolica filmu- nie ma takiej wycieczki do USA, która zakładałaby zwiedzanie zachodniej części tego kraju i omijała chociaż krótki wypad do Hollywood. Stolica filmu, która nadal ma kluczowe znaczenie w historii kina, to obowiązkowy punkt na planie każdej podróży w okolice Los Angeles.

5. Nowy Jork- przy wschodnim wybrzeżu zaś znajduje się jedna z największych światowych metropolii, czyli Nowy Jork. To wyjątkowe miasto zachwyci każdego, kto kiedykolwiek marzył o wjeździe na ponad 400-metrowy budynek, ujrzenie na własne oczy Trump Tower albo siedzib największych marek na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here