naturalne szampony

Ludzie w dzisiejszych czasach, naprawdę bardzo chętnie i często, kupują różnego rodzaju produkty naturalne, ponieważ zauważyć można bardzo łatwo, że znacznie rośnie świadomość ludzi, co do tego, że stosowanie różnego rodzaju kosmetyków naturalnych, jest naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne. Na przykład, żeby móc cieszyć się pięknymi, mocnymi, gęstymi i zadbanymi włosami, to zawsze musimy stosować profesjonalne naturalne szampony, które pomogą nam właśnie taki efekt uzyskać. Jeżeli mowa o szamponach, to nie można zapomnieć o SLS, czyli o substancji, która występuje w składnie tradycyjnych kosmetyków. Ważne jest to, że bez tej właśnie substancji, naturalne szampony, poradzą sobie, zarówno z myciem, jak również pielęgnacją skóry i to całkowicie bezpieczne. Panuje również powszechne przekonanie, że jeżeli nie ma aktywnej piany, która warto powiedzieć, że jest właśnie skutkiem SLS, włosy nie będą umyte i mimo ich umycia, nadal pozostaną brudne oraz tłuste, trzeba powiedzieć, że naprawdę jest to kompletna bzdura!

Czym dokładnie jest SLS?

SLS to detergent znajdujący się powszechnie w większości w produktach higieny osobistej, takich jak na przykład szampony (naturalne szampony go nie zawierają) czy też mydła. Jest, to naprawdę bardzo szkodliwa substancja mogąca nawet wywoływać choroby nowotworowe. SLS, czyli Sodium Laureth Sulfate tak brzmi pełne rozwinięcie skrótu SLS, jest to substancja powierzchniowo czynna, zbudowana z długiego niepolarnego łańcucha węglowodorowego, który może zakotwiczyć się w tłuszczu oraz polarnej główki, która umożliwia oddziaływanie z wodą. To związki powierzchniowo czynne, co rozpoznać można po bardzo intensywnym pienieniu, które następuje po ich nałożeniu na tłuste i brudne powierzchnie. Stosowany masowo najpierw w przemyśle do czyszczenia linii produkcyjnych, z czasem stał się powszechnym i niekiedy pierwszym najważniejszym składnikiem na etykiecie kosmetyków.Niestety SLS negatywnie wpływa na skórę czy włosy, zwłaszcza przy wysokim stężeniu i częstym jego używaniu, przyczyniając się m.in. do wysuszania skóry głowy oraz wysuszania włosa,zaburzenia naturalnej ochrony białkowej poprzez zlikwidowanie bariery lipidowej, wystąpienia objawów uczuleniowych i alergicznych, włącznie z wypryskami i krostami skóry głowy, kumulowania siarczanów w ciele użytkownika – m.in. zębach, włosach, paznokciach, przyczyniając się do innych zaburzeń, zaburzają wydzielanie łoju i potu oraz zdrowotnego sebum, zamykają pory włosa uniemożliwiając wnikanie zdrowotnych substancji do jego wnętrza i zaburzając odparowywanie wody, wyjątkowo mocno i długotrwale podrażniają gałkę oczną, w przypadku dostania się takiego szamponu do oczu, stosowane na skórę delikatną, np. okolic intymnych, mogą wywoływać stany podrażnienia i zapalne.

naturalny szampon zdrowo pielęgnuje

Naturalne szampony – naprawdę warto je stosować

Warto używać szampony naturalne, ponieważ są one wolne od wszelkich składników szkodliwych, co znacznie sprzyja skórze naszej głowy, a także samym włosom. Przede wszystkim, szampony naturalne są całkowicie bezpieczne i kompletnie nie zagrażają naszemu życiu oraz zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here