Z jakich etykiet samoprzylepnych korzysta się na magazynach

Etykiety w magazynach służą zarówno do oklejania kartonów, jak i do drukowania kodów kreskowych. Używa się tam m.in. tych wykonanych poliestru i polietylenu, które pokrywa się słabym i mocnym klejem.

Etykiety dla wymagających

Podczas prac magazynowych korzysta się z różnego rodzaju etykiet samoprzylepnych. Poszczególnych ich rodzajów używa się w zależności od tego, jaką pracę zamierzamy wykonać. Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów tego typu naklejek są te wykonane z poliestru. Poliester jest tworzywem odpornym na wilgoć, chemikalia, niską i wysoką temperaturę. Takie etykiety świetnie sprawdzają się w magazynowych warunkach, gdyż nie sposób ich zetrzeć. To sprawia, że poliestrowe etykiety sprawdzają się jako etykiety informacyjne, które przykleja się w widocznych miejscach.

Kolejnym rodzajem tworzywa, które spotkamy na magazynach, są te wykonane z polietylenu (PE) i papieru. Tymi pierwszymi okleja się m.in. torby foliowe i miękkie pojemniki na części. Z kolei etykiet papierowych używa się do tymczasowego oklejania np. przesyłek czy pudeł do przechowywania części itp. Zaletą papieru jest niski koszt produkcji i duża odporność na ścieranie. Ułatwiają oznaczanie różnych elementów w magazynie i tym samym ułatwiają nawigację po całej powierzchni.

Etykiety z mocnym i słabym klejem

W pomieszczeniach magazynowych swoje zastosowanie znalazły zarówno etykiety ze słabym, jak i mocnym klejem. Naklejki ze słabym klejem używane są, gdy etykieta po pewnym czasie ma zostać zerwana z opakowania, na którym się znajduje. Słabsze kleje mają jednak tę zaletę, że nie odpadają nawet po dłuższym czasie, a i w momencie oderwania nie pozostawiają żadnych śladów na pojemniku. Oprócz tego takie etykiety nie pozostawiają na powierzchni również kleju, więc świetnie nadają się do tymczasowego stosowania.

Mocne kleje znajdują się na etykietach, które zazwyczaj przykleja się na dany produkt tylko raz i już więcej ich nie odrywa. Takimi produktami są m.in. opakowania przemysłowe. Klejem pokrywa się etykiety przyklejane na chropowate powierzchnie. Niemniej jednak wśród klejów tego typu znajdziemy i te, które są łatwoodplepne.

Etykiety na rolce

Do magazynów najczęściej trafiają etykiety na rolkach. Są to również naklejki samoprzylepne, które wspomagają proces produkcyjny. Jednak do korzystania z nich niezbędna jest drukarka kodów kreskowych, obsługująca dany rodzaj etykiet. Etykiety trafiają w formie taśm, zazwyczaj bardzo długich i już przystosowanych do zadruku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here