Jak się zachować na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna to coś co przejść musi każda osoba, która stara się o nową pracę. Nie da się ukryć, że jest to dość stresujący moment. Warto zatem poznać zadany, których przestrzegać należy podczas takich rozmów.

Pytanie jakie zadaje sobie wiele osób w takiej sytuacji brzmi co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej a czego nie. Przede wszystkim pamiętać należy, że czas w jakim będzie trwała taka rozmowa zależy od pracodawcy. W żadnym wypadku nie można zatem przerywać rozmowy kwalifikacyjnej z jej trakcie np. pod pretekstem tego, że jest się umówionym na kolejne spotkanie. To brak szacunku dla pracodawcy.

Pamiętać należy także o tym, aby nigdy nie wypowiadać się źle o byłym pracodawcy. Jeśli nie może powiedzieć nic dobrego to lepiej po prostu tę kwestię przemilczeć. W innym przypadku pracodawca może podejrzewać, że kandydat jest po prostu osobą konfliktową.

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną należy także dobrze poznać firmę oraz stanowisko, na które się kandyduje. Najgorsza sytuacja jaka może wystąpić to taka, w której pracodawca będzie podejrzewał, że kandydatowi zależy po prostu na jakiejkolwiek pracy, a nie konkretnie u niego.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o rzeczach wręcz oczywistych, ale wiele osób i tak o nich zapomina. Jedną z takich rzeczy jest absolutna konieczność wyłączenia telefonu. Jego dzwonek podczas rozmowy może być przez pracodawcę źle odebrany.

Jeśli kandydat będzie przestrzegał powyższych zasad wówczas rozmowa kwalifikacyjna z pewnością zakończy się pozytywnie.

odzyskajdzien.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here