Jest krainą niezwykle atrakcyjną dla miłośników historii i potężnych budowli. Warmia, kraina okazałych zamków krzyżackich, będzie dla wielu z nas wyjątkowym kierunkiem wycieczki. W gronie tych miejsc, w których z pewnością warto się zatrzymać podczas podróży po tej części kraju, jest Lidzbark Warmiński. Dlaczego warto odwiedzić to miasto? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Lidzbark Warmiński przyciąga już samym swym położeniem. Tu, nad rzeką zataczającą tu liczne zakola, pośród malowniczych wzgórz, każdy z nas może się nacieszyć wspaniałymi widokami. Najważniejszą atrakcją jest tu jednak potężna budowla, pamiętająca czasy średniowiecza. Gotycki zamek to wyjątkowy zabytek, który z pewnością warto odwiedzić podczas wycieczki po Warmii. Co warto wiedzieć na temat tej budowli?
Gotycki zamek w Lidzbarku Warmińskim powstał jako siedziba biskupów warmińskich. Jego najstarszą częścią jest pochodzący z XIV wieku zamek właściwy, przyciągający uwagę potężnymi skrzydłami. Wspaniałe atrakcje czekają i na terenie zamku, w i jego najbliższym otoczeniu. Zamkowy dziedziniec może każdego z nas oczarować gotyckimi krużgankami, pięknie prezentuje się też wnętrze zamkowej kaplicy. Miłośnicy sztuki z pewnością będą zainteresowani galerią, która urządzona została w zamkowych wnętrzach. Jej dumą jest polskie malarstwo XX wieku, a prezentowane tu dzieła sztuki mają ogromną wartość. Dawne obwarowania, park otaczający zamek – oto kolejne atrakcje, którymi może nas tu oczarować Warmia. To dzięki nim krajoznawcze wycieczki po tej części kraju staną się dla nas wspaniałą przygodą.

patland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here